Vyjadrenie SACKA k situácii v Taliansku

Vážení obchodní partneri,
nižšie Vám uverejňujeme vyjadrenie prezidenta SACKA k situácii v Taliansku v plnom znení.

"Milá kolegyňa, milý kolega!
Vyjadrenie k situácii šírenia vírusu COVID – 19 v severnom Taliansku.
Pokiaľ talianske úrady neuzavrú danú lokalitu a naše Ministerstvo zahraničných vecí nevydá zákaz cestovať do danej oblasti nie je naplnený článok zákona 170/2018 Z.z. § 21 bod 2: „Cestujúci je oprávnený odstúpiť od zmluvy o zájazde pred začatím zájazdu bez zaplatenia odstupného, ak v cieľovom mieste alebo v jeho bezprostrednej blízkosti nastanú neodvrátiteľné a mimoriadne okolnosti, ktoré významne ovplyvnia poskytovanie zájazdu alebo prepravu cestujúcich do cieľového miesta: pri odstúpení od zmluvy o zájazde má cestujúci nárok na vrátenie všetkých platieb, ktoré za zájazd zaplatil". Ak sa klient rozhodne i napriek vyššie uvedenému stornovať zájazd, má plné právo tak urobiť v súlade so Všeobecnými Zmluvnými Podmienkami, ktoré definujú podmienky stornovania zájazdu.


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt vírusu COVID-19 v severných regiónoch Talianskej republiky v Lombardsku, Benátsku, Piemonte, niekoľko prípadov eviduje aj severná časť regiónu Emília Romaňa, najnovšie i Toskánsko a Sicília. Mestečká Vo Euganeo, Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo a San Fiorano sú úplne uzatvorené a policajne chránené.


Prosím členov asociácie, aby klientom poskytovali pravdivé informácie a pomáhali im hľadať východiská z tejto komplikovanej situácie. Verím, že sa tento stav podarí kompetentným orgánom čoskoro dostať pod kontrolu a škody nebudú presahovať únosnú mieru.


S pozdravom. 
Roman Berkes


Prezident
Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr

Novinky

Prihlásenie

Login (meno@číslo)

Heslo


Prihlásiť

Zaregistrujte sa